Conferința internațională ”Boala Alzheimer – o provocare pentru lumea contemporană. Cercetare și intervenție medicală, psihologică, socială”

Publicat in Noutăți

Conferința se adresează specialiştilor din domeniile:

• medicină, psihiatrie, sănătate publică
  • psihologie
  • asistenţă socială
  • sociologie
  • antropologie
  • politici sociale și comunicare publică

și de asemenea studenţilor, masteranzilor şi doctoranzilor din aceste domenii.

Comitetul științific:
Președinte de Onoare – Prof. Dr. Cătălina Tudose (Universitatea de Medicină și Farmacie “Carol Davila” București)
Copreşedinte – Prof. univ. dr. Ioana Micluţia (Universitatea de Medicină și Farmacie “Iuliu Hațieganu” Cluj-Napoca)
Copreşedinte – Prof. univ. Dr. Daniel David (Universitatea Babeș-Bolyai Cluj-Napoca)
Honorary Clinical Senior Lecturer – Dr. Liana Rada Borza (Centre for Psychiatry, Imperial College London)

Comitetul de organizare:
Președinte: Eugen Băican (Universitatea Babeș-Bolyai Cluj-Napoca)
Dan Gădălean (Societatea Română Alzheimer – filiala Napoca)
Roxana Lazăr (PROevents & Conference)

Manifestarea va fi acreditată de către Colegiul Medicilor din România cu puncte EMC, de către Colegiului Psihologilor din România și de către Colegiul Național al Asistenților Sociali din România.

Program şi broşură

Mai multe informaţii …