Loading Evenimente

« Toate Evenimente

• Acest eveniment a trecut.

GLOBAL – DR. Congo – Romania

17/01/2019 | 12:00 pm - 1:00 pm

Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială

Departamentul de Asistenţă Socială

vă invită la prelegerea

GLOBAL – DR. Congo – Romania

susţinută de Gabriel Vockel – reprezentant UNICEF

UNICEF este prezent în România şi în alte 190 de ţări şi teritorii pentru a promova supravieţuirea şi dezvoltarea copiilor din perioada copilăriei mici până la adolescenţă. În România, UNICEF lucrează împreună cu Guvernul, Parlamentul, autorităţi locale, societatea civilă, sectorul privat, parteneri naţionali şi internaţionali şi cu mass media pentru a asigura accesul tuturor copiilor la educaţie timpurie de calitate şi la şcoală, pentru protejarea adolescenţilor şi monitorizarea drepturilor copilului, pentru protecţie socială şi pentru mobilizarea de resurse în beneficiul copiilor. UNICEF este susţinut financiar integral prin contribuţiile voluntare ale persoanelor fizice, corporaţiilor, fundaţiilor şi a guvernelor.

Data:
17/01/2019