Șanse de succes și riscuri de eșec …

mai 17, 2019 @ 4:00 pm - 5:00 pm

În urma proiectului de cercetare SASCA (Sprijin pentru adulții supravițuitori ai abuzului și neglijării copiilor, 2017-2019), echipa de cercetători ai Facultății de Sociologie și Asistență Socială organizează o dezbatere pentru  diseminarea rezultatelor întitulată:

Șanse de succes și riscuri de eșec pentru tinerii proveniți din sistemul de protecție a copiilor.

Povești de viață şi convorbiri cu tineri și profesioniști din sistem.

Chance and risks for young adults from child protection system. Stories and discussions with young people and professionals

La atelier sunt invitați studenți, tineri care au copilărit în sistemul de protecție a copilului și profesioniști. Temele discutate se vor referi la deprinderile de viață ale tinerilor, dorința lor de integrare socială, blocajele pe care le resimt și sprijinul primit din partea profesioniștilor.

Atelierul va fi moderat de prof. dr. Maria Roth și Ionuț Tinca, reprezentant al Consiliului Tinerilor Instituționalizați.

mai 17, 2019

Organizator

Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială, Departamentul de Asistenţă Socială
Vezi site-ul web Organizator