Copii colindători

decembrie 9, 2019 @ 5:00 pm - 6:00 pm

Luni, 9 decembrie, de la ora 17, în sala din spatele amfiteatrului ne vizitează un grup de copii colindători de la Şcoala Generală din Floreşti.
Copiii urmează un program after-school oferit în mod gratuit de către Asociaţia Absolut, în cadrul căruia beneficiază de cursuri de vioară şi de clopoţei rezonanţi, alternativ cu sprijin pentru realizarea temelor şcolare şi activităţi de dezvoltare personală. Majoritatea familiilor acestor copii nu şi-ar putea permite costurile unui program similar.
Programul a beneficiat în acest an de o subvenție din partea Primăriei Floreşti, dar se susţine în mare parte din donaţii şi muncă voluntară.
Copiii vor prezenta rodul muncii lor din acest semestru şcolar, interpretând instrumentele muzicale studiate.
Vă aşteptăm cu drag!

decembrie 9, 2019

Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială, sala 217
B-dul 21 Decembrie 1989, nr. 128 (intrarea de pe str. Anghel Saligny)