Loading Evenimente

« Toate Evenimente

• Acest eveniment a trecut.

Seminar SASCA

7/12/2018 | 9:30 am - 1:30 pm

Eveniment Navigation

În cadrul proiectului european „Sprijin pentru supraviețuitorii adulți ai unor abuzuri din copilărie în instituțiile de protecție a copiilor (SASCA)”, Universitatea Babeș-Bolyai, Facultatea de Sociologie și Asistență socială organizează un seminar cu titlul:

”Intervenții pentru tineri instituționalizați sau ieșiți din instituții”

Formatori: dr. Imola Antal, dr. Ágnes Dávid-Kacsó, dr. Maria Roth

În prima parte a întâlnirii vor fi prezentate rezumativ rezultatele proiectului SASCA.
În partea a 2-a vom discuta aspecte legate de intervenție precum nevoile de servicii, caracteristicile intervențiilor eficiente, prelucrarea și gestionarea traumelor, orientarea spre viitor, întărirea suportului social, etc.

Seminarul nu comportă costuri din partea participanților. Costurile seminarului sunt acoperite prin proiectul SASCA.
Participanții primesc diplomă de participare.

Pentru a afla mai multe informații despre proiect puteți consulta pagina proiectului: www.sasca.eu, facebook: https://web.facebook.com/Sascaro-319429758501823/.

Data:
7/12/2018