A kar

Közintézetek és nemkormányzati szervezetek vezetésében alkalmazott szociológia

Közintézetek és nemkormányzati szervezetek vezetésében alkalmazott szociológia

A mesteri program leírása

Ezt a kétéves mesteri programot arra alapozva fejlesztette ki a Magyar Szociológia tanszék, hogy a humán szakos végzősök – szociológia, antropológia, szociális munkás, közigazgatás, közgazdasági, politológia szakok végzősei – az eddigeikben is nagy számban találtak érvényesülési lehetőséget különböző civil szervezetekben, közigazgatási intézetekben és hivatalokban (pályázatíró cégek, fejlesztési hivatalok, egyházak, közintézetek). Egy gyakorlati mesteri, de egy kevés számú tárgy segít a korábban megszerzett humán szakos tudás és műveltség elmélyítésében. Az oktatói körnek tagjai a budapesti Corvinus Egyetem tanárai is. Lehetőség van az egyetem más mesteri programjaiból is választani opcionális tárgyakat, és a szociológia másik magyar mesterije (Településfejlesztésben alkalmazott szociológia) gyakorlati tárgyait is hallgatni lehet. A program román neve (így szerepelhet egyes közleményekben, amik román nyelvűek, de a tannyelv magyar): Sociologie aplicată în conducerea instituţiilor publice şi a ONG-urilor.

Felvételi kritériumok

A felvételi egy kutatási program leadásásból és interjú során való bemutatásából áll. A felvételi bizottság főleg az érdeklődésre és a motivációra kíváncsi, és nyitott arra, hogy más karok végzőseit is fogadja erre a szakra (ez a próba a végső minősítés 40 százalékát adja). További 40 százalék az előző egyetemi tanulmányok általános átlaga, 20 százalék pedig az előző tanulmányokat lezáró nyelvvizsga eredménye.

Helyek száma: 10 államilag támogatott hely volt a tavaly, várhatóan ennyi lesz az idén is.

Fontosabb tantárgyak

A tantárgyak magyar nyelvűek. Fontosabb tárgyak: szervezetszociológia; projektmenedzsment és projektek finanszírozás-menedzsmentje; közvélemény és arculati kampányok; kulturális inézetek menedzsmentje; érvelés és diskurzus a public relations-ban; üzleti kommunikáció; antropológiai elméletek; haladó kutatásmódszertan; társadalomtudományi elmélet; az egyén, a család és a közösség mentálhigiéniája; nemzetközi migráció, vállalkozás-szociológia; projekt-elemzés, regionális fejlődés földrajza; egyes választható tantárgyak: városfejlesztés szociológiája, falufejlesztés szociológiája, a kultúra hermenautikája stb.

A mesteri program vezetője és elérhetősége:

dr. Magyari Tivadar, email: magyaritivadar@gmail.com