A kar
Keresés
Close this search box.

Mesteri programok a szociológia, humánerőforrás és antropológia szakirányon

A mesteri programok célja elmélyíteni az alapképzésben elsajátított tudást, nyitni a tudományos kutatás felé, illetve a szaktudás konkrét tevékenységekben való alkalmazását is célozzák .....

A mesteri programokról

A mesteri programok célja elmélyíteni az alapképzésben elsajátított tudást, nyitni a tudományos kutatás felé, illetve a szaktudás alkalmazása konkrét tevékenységekben.

Mesteri programjaink nyitottak mindenki számára, akik – szakiránytól függetlenül –  rendelkeznek bármely EU-s országból származó alapképzős (BA) oklevéllel.

A mesteri képzés szabályai hasonlóak az alapképzéséhez. Az alapképzéshez képest azonban kisebb a heti óraszám, több az egyéni tanulásra szánt idő. A legtöbb mesteri program negyedik szemeszterét nagyobbrészt az egyéni és tutoriális tevékenységekre tartják fenn. Ösztöndíj, bentlakás és egyéb juttatások tekintetében a mesteris hallgatóknak azonos jogai vannak az alapképzésbeli diákokéval. A mesteri képzés órarendje a munkával vagy más elfoglaltsággal (pl. gyermeknevelés) is összeegyeztethető. További részletekért látogasd meg e honlap Egyetem menüpontját (ott a Mesteri képzés cím alatt olvashatók részletesebb információk).

Felvételi kritériumok

A felvételi egy kutatási terv vagy tudományos tanulmány (a szakdolgozat 8-10 oldalas összefoglalója) leadásából és értékeléséből áll. A felvételi bizottság főleg a szakmai érdeklődésre és a motivációra kíváncsi, és nyitott arra, hogy más karok végzőseit is fogadja erre a szakra (ez a próba a végső minősítés 40 százalékát adja). A felvételi jegy további 40 százalékát az előző egyetemi tanulmányok általános átlaga teszi ki, a maradék 20 százalékot pedig az előző tanulmányokat lezáró nyelvvizsga eredménye.

Helyek száma: 7-10 államilag támogatott hely, és 20 tandíjas hely (azoknak kik már végeztek egy mesterit ingyenesen, állami egyetemen), amely évente változhat (lásd a Felvételi menüpontot).

Humánerőforrás menedzsment és szervezetek szociológiája

Településfejlesztésben alkalmazott szociológia

Share

Accessibility Toolbar

Facultatea de Sociologie și Asistență Socială