Olimpiada Voluntarilor

Publicat in Anunțuri, sticky

Departamentul de Asistență Socială din cadrul Universitatii Babeș-Bolyai, Cluj-Napoca ofera, in cadrul admiterii 2018, locuri bugetate elevilor implicați în activitati de voluntariat din domeniul psihosocial, care vor obtine premii la concursul Olimpiada Voluntarilor. Concursul de eseuri Olimpiada Voluntarilor se adresează elevilor din clasele a XI-a și a XII-a.

Elevii care desfasoara activitati de voluntariat într-un domeniu psihosocial pot completa formularul de înregistrare de pe site-ul socasis.ubbcluj.ro si trimite, până pe data de 11 aprilie 2018 un eseu despre experiența lor ca voluntari, alături de o adeverință emisa de ONG-ul unde activează, pe adresa concurs.asis@socasis.ubbcluj.ro. sau la adresa de mail mihacristea@yahoo.com.

Termenul de trimitere a formularului, eseului și adeverinței este 11.04.2018. Rezultatele concursului se afișează pe site-ul facultății în termen de cel mult cinci zile de la data desfășurării acestuia (16 aprilie, 2018).
Pentru informații suplimentare, vă stăm la dispoziție.