Date susţinere licenţă – iunie-iulie 2021

Publicat în rest

Aplicația pentru încărcarea dosarelor pentru înscrierea la LICENȚĂ și DIZERTAȚIE

Studenţii care au cont de MSO365 se loghează cu contul instituţional de student (adresa de mail prenume.nume@stud.ubbcluj.ro + parola).

Cei care nu au cont, pot să îşi genereze un cont alternativ. Vor primi pe e-mail parola de autentificare. Aceste conturi sunt valabile numai pentru această platformă (NU şi pentru susţinerea examenului de licenţă).

După autentificare se poate depune cererea de înscriere.

Pas 1: generarea cererii de înscriere

Pas 2: încărcarea în aplicaţie a următoarelor documente:

• cerere (generată la pas 1) – obligatoriu
  • copie certificat de naştere – obligatoriu
  • certificat lingvistic – în cazul în care nu este la facultate
  • dovada de plată – dacă este cazul
  • acte studii  (dacă nu sunt la secretariat actele de studiu atunci pot fi încărcate în aplicaţie într-un fişier .pdf

Pas 3: încărcarea lucrării de licenţă/master, declaraţia pe proprie răspundere, acordul coordonatorului ştiinţific

Linia română

Specializarea Perioadă înscriere Examen oral
(verificarea cunoştinţelor)
Susţinerea lucrării de licenţă