A kar

A 2020–2021-es tanév nyitóünnepsége a BBTE-n

A kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) 2020. szeptember 28-án, 10:00 órától szervezi meg az Egyetem Aula Magnájában a 2020–2021-es tanév ünnepélyes megnyitóját.

Az esemény meghívottja a Román Tudományos Akadémia elnöke, Ioan-Aurel Pop akadémikus, egyetemi tanár; a rendezvényen jelen lesz a BBTE rektora, dr. Daniel David egyetemi tanár, a BBTE rektorhelyettesei, az Egyetem Szenátusának elnöke, dr. Florin Streteanu egyetemi tanár, az Egyetem 21 karának dékánjai, illetve a diákprefektus.

Programpontok:

• Nyitóünnepség (10:00–11:00)
    • Az ünnepség megnyitása (a Gaudeamus igitur eléneklése)
    • A BBTE rektora, dr. Daniel David egyetemi tanár üzenete a BBTE közösségének
    • Beszédet mond a BBTE diákprefektusa, Tudor Mureșan
    • Vendégfelszólaló: a Román Tudományos Akadémia elnöke, Ioan-Aurel Pop akadémikus, egyetemi tanár
    • Az ünnepség lezárása (az Örömóda eléneklése)
  • A BBTE rektorai képtárának kiegészítése (11–11:30)

Sajnos a világjárvány körülményei ellehetetlenítik a szélesebb fizikai jelenlétet, de az ünnepséget a BBTE Youtube- és Facebook-fiókjain élőben közvetítjük (https: // UBB-Deschiderea_ Anului_Universitar_2020-2021), ezért meghívjuk a BBTE közösségének minden tagját, kapcsolódjon be, beleértve a közösség együttműködőit is.

A BBTE tanévnyitó ünnepsége az Egyetem egész közösségének szól; ezt követik a tagozati évnyitók: a német (14:00) és a magyar (16:00) tagozaté.