A kar

A BBTE rektorának üzenete az akadémiai tevékenységek folytatásáról a készenléti állapot feloldását követően

Kedves hallgatók, kedves kollégák!

Figyelemmel követtük a közszférában zajló beszélgetéseket a készenléti állapot feloldásának hatásáról az akadémiai tevékenységekre. A BBTE üdvözli az országos hatóságok szorgalmazását, hogy visszatérjünk a klasszikus oktatási rendszerre, és mindeközben szem előtt tartjuk az Európai Bizottság javaslatait a hibrid oktatás szerepének átgondolására vonatkozóan a jövőben. Azonban a visszatérés a klasszikus oktatási formára józanul kell megtörténjen, annak érdekében, hogy a BBTE közösségét segítse, ne pedig felkavarja. Ezen a héten tehát, a BBTE Igazgatótanácsának ülésén elemezzük a helyzetet, a végső döntést pedig 2022. március 14-én, hétfőn hozzuk meg a Szenátus ülésén. A döntés nyilvánvalóan a klasszikus oktatási rendszerre való visszatérést fogja támogatni, azonban egy racionális, törvényes átállási időszakot fog biztosítani. A fennálló törvényes keretek között tehát, a BBTE hallgatóival együttműködve egy abszolút szükséges átállási időszakról fogunk rendelkezni, amely lehetővé teszi az oktatás (mint pl. az órarend), az adminisztráció (mint a diákok elszállásolása a megváltozott körülmények között) újraszervezését, illetve amely lehetőséget biztosít a hallgatóknak, hogy átálljanak a klasszikus oktatási rendszerre (hogy pl. szállást találjanak a városban, újratervezzék folyó tevékenységeiket).

Dr. Daniel David egyetemi tanár, a BBTE rektora