A kar

Az állam és a társadalom viszonya Közép- és Kelet-Európában: A Texasi Egyetem hallgatóinak látogatása a karunkon

Ezekben a napokban 19 hallgatót látunk vendégül a Texasi Egyetem Kormányzati Tanszékéről, Amy H. Liu professzor vezetésével. A diákok egy tanulmányi kirándulás keretében látogatnak el karunkra, amely az állam és társadalom közötti összetett viszonyrendszert vizsgálja Kelet és Közép-Európában.

A tanulmányút Budapesten és Kolozsváron zajlik. Kolozsváron a hallgatók elsősorban az etnikumközi viszonyok alakulásával, valamint a magyar kisebbség politikai és szocioökonómiai helyzetével ismerkednek meg. A program keretében előadásokat hallgatnak a témáról, csoportos megbeszéléseken vesznek részt a karunk diákjaival, de politikusokkal, kisebbségi jogvédő csoportok képviselőivel is találkoznak.