A kar

COPSI által is akkreditált a TANÁCSADÁS mesteri programunk

2021.05.14-től a COPSI által is akkreditált a TANÁCSADÁS mesteri programunk COPSI regiszter száma: RF-I-CJ-26 – akkreditált mesteri program.

Az akkreditáció területe: Család- és párterápia, valamint tanácsadás

A mesteri program típusa: interdiszciplináris, alkalmazott, szakmai jellegű, négy féléves     képzés.

A képzés hármas irányultságú: elméleti, önismereti és készségfejlesztő, valamint kutatási.

• Az elméleti képzés célja a specifikus területeken alkalmazott ismeretek átadása.
  • Az önismeret és készségfejlesztés célja olyan komplex tanácsadói és pszichoterápiás szemléletmód kialakítása, amely segít hatékonyabban tervezni és cselekedni az egyén, család, csoport vagy közösség mentális egészségének a védelme és megőrzése érdekében.
  • A kutatási módszertanra vonatkozó elméleti és gyakorlati oktatás célja felkészítés a szakosodásnak megfelelő szakszerű tanácsadói projekt-tervezésre, levezetésre és kiértékelésre.

A kötelező tantárgyak mellett a hallgatók három tanulmányi modul területéről összeállított opcionális tantárgycsomagot kapnak: Addiktológia és kriminológia, Gerontológia, és Krízisben lévő családokkal való munka.