Események betöltése

« Összes Események

• Ez az esemény elmúlt.

A plurális habitus elmélete – Hadas Miklós előadása

26/05/2022 | 6:00 du. - 8:00 du.

A Babeș-Bolyai Tudományegyetem Szociológia Intézete tisztelettel meghívja Hadas Miklós: “A plurális habitus elmélete” című előadására.
Szerző a nemrégiben megjelent könyvéről fog beszélni (Outlines of a Theory of Plural Habitus. Bourdieu Revisited. Routledge, 2022), melyben Pierre Bourdieu, a huszadik század egyik legbefolyásosabb szociológusának gondolkodását tárja fel, és amelyben a bourdieui habitus fogalom megváltoztatását és kiterjesztését javasolja. Amellett érvel, hogy a társadalmi struktúrák változásával együtt a habitusok is változnak, Norbert Elias folyamatszociológiai fejtegetései alapján pedig példákat is kínál a habitus pluralizációjára. Ezek a továbbgondolások a bourdieui keretrendszert alkalmassabbá teszik a társadalmi változások tanulmányozására is.

Dátum:
26/05/2022