Ez az oldal kizárólag az ERASMUS+ mobilitásról szól. A Szociológia és Szociális Munka Kar diákjainak, tanárainak, és a nem didaktikus személyzetnek. Egyetemünk minden évben megszervezi az Erasmus+hoz szükséges szelekciót mely a diákoknak és alkalmazottaknak szól.
Mostanáig több mint 60 nemzetközi, egyetemi intézményközi megegyezés volt aláírva 16 különböző országban levő egyetemekkel. Az aláírt megegyezések alapján rendelkezésünkre álló helyek a 130-at túlhaladják, mind a két félév számára valamint a három képzési szint, licensz, mesteri és doktorátus számára.
Ez az oldal minden típusú mobilitásról információkat nyújt, melyek a diákok, tanárok és nem-didaktikus személyzet számára lehetőségként rendelkezésükre állnak.
Ugyancsak itt megtalálható az ERASMUS+ program partner egyetemeinek listája.
Fontos: Kérjük, hogy a román nyelvű honlapot is nézzétek meg.

- Külföldön való tartózkodásod alatt havi ösztöndíjat kapsz. Ennek a segítségével fedezni tudod a napi költségeidnek egy részét.
- Ha már van egy ösztöndíjad egyetemünknél ez kumulálódni fog a te ERASMUS ösztöndíjaddal.
- Egy egyetemi ciklus alatt egy mobilitási tanulmány minimális időtartama 3 hónap.
- Az Erasmus+ tanulmányi mobilitások mind a három szintű tanulmányt végzők – licensz, mesteri, doktorátus – rendelkezésére állnak.
- A diákok kiválasztása (szelekciója) kétszer történik egy egyetemi év alatt. Általában októberben kerül sor az első kiválasztásra (szelekcióra) és márciusban a másodikra. Egy beiratkozási dossziét kell összeállítani és egy interjún résztvenni a szelekcióban való részvételhez. A honlapon megjelenő hírdetésekben tudsz meg részleteket a szelekció megszervezése előtt. (román és magyar nyelvűn – mindkettőt fontos követni)
- A tantárgyakat melyeket a fogadó egyetemen fogsz tanulni szükséges elismertetned (echivalare) a tanulmányi terved keretén belül és tantárgyai mellett. Ezért fontos, hogy az egyetemed tantervében levő tantárgyakhoz hasonló tantárgyakat válassz.
- Az egyetemek többségében olyan diákszervezetek vannak melyek kizárólag azokhoz szólnak akik az ERASMUS+ mobilitást választják. Ezek a szervezetek kulturális, tanulmányi és szabadidős tevékenységeket szerveznek.
2. Ha már van egy ösztöndíjad egyetemünknél ez kumulálódni fog a te ERASMUS ösztöndíjaddal.
3. Egy egyetemi ciklus alatt egy gyakorlatozásra vonatkozó tanulmányi mobilitások minimális időtartama 2 hónap.
4. Az Erasmus+ gyakorlatozásra vonatkozó tanulmányi mobilitások mind a három szintű tanulmány – licensz, mesteri, doktorátus – rendelkezésére állnak.
5. A diákok kiválasztása (szelekciója) kari szinten szokás szerint egyszerre történik a tavaszi tanulmányi mobilitás szelekciójával. Egy beiratkozási dossziét kell összeállítani és egy interjún résztvenni a szelekcióban való részvételhez. A szelekció előtt a részleteket tartalmazó hírek megjelennek a honlapon.
6. Az egyetemi év folyamán lehetnek szelekciók melyeket a CCI szervez a Babeș – Bolyai Egyetem keretén belül. (CCI: a Babeș-Bolyai Egyetem Nemzetközi Együttműködési Központja – Centrul de Cooperări Internaționale UBB). Ajánljuk, a kar valamint a CCI weboldalainak rendszeres ellenőrzését.
7. A gyakorlati mobilitásban nincs elismertetni való tantárgy. Ezért ajánlatos, hogy a mobilitás időszaka ne essen egybe azzal az időszakkal amikor a kurzusok vannak.
8. A gyakorlati mobilitások végrehajthatók a partneregyetemek keretén belül amelyek nyújtják ezt a lehetőséget, privát szervezeteknél (NGO, cégek, stb) új megegyezések alapján.
A felsőoktatási intézményekben a tanári feladatok ellátására való mobilitás céljai a következők:
• annak lehetővé tétele, hogy azok a hallgatók, akik nem tudnak részt venni a mobilitási tervben, részesülhessenek más európai országok tudósainak tudásából és szakértelméből
• a tanítási módszertannal kapcsolatos szakértelem és tapasztalatok cseréjének előmozdítása
• az egyetemek ösztönzése arra, hogy bővítsék és gazdagítsák kurzusaik tartalmát
A felsőoktatási intézményekben és vállalkozásokban a tanárok és a nem oktató személyzet képzése a következőkre vonatkozik:
• A tanárok mobilitása egy felsőoktatási intézményből egy vállalathoz (A tevékenységek nagymértékben változhatnak, a szemináriumoktól, workshopoktól a gyakorlati képzési időszakokig.
• Adminisztratív és nem oktatói személyzet mobilitása felsőoktatási intézményekből egy partner felsőoktatási intézménybe.
• Az oktatók mobilitása felsőoktatási intézményből partnerintézménybe tanulmányi fejlesztés céljából.
A mobilitás a meglévő intézményközi megállapodások alapján valósul meg.
Bármely támogatás odaítélésének alapvető feltétele a mindkét partner, a székhely szerinti intézmény és a fogadó intézmény/vállalkozás által elfogadott munkaterv betartása.
A listát 2022 október 5. -én frissítették, és hivatkozik a tanulmányi, gyakorlati, oktatási és képzési mobilitásokra vonatkozó megállapodásokra.
Tanszéki (kari) Erasmus+ koordinátor (Coordonator departamental Erasmus+)
ionut.foldes@ubbcluj.ro
Meeting and sharing memories with people while studying at the Faculty of Sociology and Social Work UBB will be something to remember!
Sara Parnet, Université Lumière Lyon, Erasmus incoming student 2021/2022
Everything is nice in Cluj. Erasmus is an experience that all students should try, because the only negative thing it has is that it ends.
Cristina Negrut, Universita Degli Studi Gabriele D’Annunzio di Chieti- Pescara, Erasmus incoming student 2021/2022
My Erasmus in Katowice, Poland was spontaneous, full of travels, new lessons and diverse people. I highly recommend this program!
Andrei Bălășan, UBB-FSAS, Erasmus outgoing student 2021/2022
I recommend the Erasmus program to all students. Besides making new friends and getting to know different cultures and university environments, there is also a personal growth aspect. It’s not easy to step out of your comfort zone and move some countries to the left, but the moments and experiences you get are worth the effort.
Andrei Moț, UBB-FSAS, Erasmus outgoing student 2021/2022