Rezultate admitere licenţă – iulie 2020

Antropologie

Resurse Umane

Sociologie

Confirmarea faptului că dorești să rămăi în concurs
Alege una dintre opțiunile care ți se potrivesc:

Am fost admis la prima specializare pentru care am optat și doresc să confirm locul obținut
1
  • Accesează contul personal dedicat admiterii la UBB care poate fi accesat aici. Mergi la „Pasul 4 – Confirmare Admitere” și apasă butonul roșu „Confirmare”.
  • Dacă optezi pentru urmarea cursurilor la Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactic bifează căsuța DPPD.
  • Dacă toate informațiile sunt corecte apasă butonul „Confirm”. Dacă dorești să renunți la confirmarea locului apasă butonul „Cancel”
Pentru mai multe informații urmărește tutorialul video oferit de către universitatea noastră pentru a confirma locul.

2

• Derulați pagina unde ați confirmat locul repartizat și descărcați documentele necesare. Alegeti corect și descărcați varianta contractului de școlarizare ținănd cont de forma de învățământ.
  • Completați contractul și încărcați documentul folosind butonul „Choose files” și apoi butonul „Încarcă”. Aveți în vedere ca la secțiunea „Tip document” să selecteți opțiunea „Contract de școlarizare”.
  • Dacă ați fost repartizat la un loc cu taxă, pentru confirmarea locului, este necesară plata a cel puțin a primei rate a taxei de școlarizare (625 lei). Dacă optați pentru plata integrală beneficiați de o reducere de 10% (2.250 lei).
  • Dacă ați optat pentru modulul pedagogic încărcați documentele cerute urmând aceeași procedură. Înainte de încarcarea dumentului vă veți asigura că a fost selectată la tipul documentului opțiunea „Documente DPPD”.
Nu am fost admis la prima specializare pentru care am optat și doresc redistribuire
Conform regulamentului solicitarea redistribuirii poate fi realizată doar de către studenții care nu au fost repartizați la prima specializare pentru care s-a optat.
1
  • Pentru a solicita redistribuire bifați butonul „Doriți redistribuire”.
Pentru mai multe informații urmărește tutorialul video oferit de către universitatea noastră.

2

• Descărcați de aici cerererea tip pentru solicitarea redistribuirii. [descarcă cererea aici]
  • Încărcați cererea de redistribuire pe pagina de admitere unde ați solicitat redistribuirea. Folosiți butonul „Choose files” și apoi butonul „Încarcă”.

Cazarea în căminele studențești ale Universității Babeș-Bolyai

Pașii pentru depunerea cererii de cazare