Lansare: Ce mai înseamnă orașul?

În ziua în care lansăm primul episod din acest sezon de „contrasens” vă invităm la o discuție despre lumea urbană, despre oraș ca spațiu în care au loc evenimente, dar și mediu care ne determină stilul de viață.

Lansăm podcastul „contrasens” despre oameni și lumea în care trăim. Ne dorim ca podcastul „contrasens” să fie o ocazie nu doar pentru întrebări, ci și pentru discuții și dezbateri pe marginea temelor abordate de noi. Din acest motiv, în ziua în care lansăm primul episod din acest sezon de „contrasens” vă invităm la o discuție despre lumea urbană, despre oraș ca spațiu în care au loc evenimente, dar și mediu care ne determină stilul de viață.

Lansare

Vă așteptăm la FabHub, spațiul de co-work cultural din Fabrica de Pensule, pe 2 aprilie, ora 19:00 să ne cunoaștem și să povestim împreună despre lume. Din diferite perspective orașul se vede diferit, iar de data aceasta vom afla experiențele celor trei invitați:

• Oana Mateescu (cercetătoare la Universitatea Bergen)
  • Norbert Petrovici (sociolog și conferențiar la Universitatea Babeș-Bolyai)
  • Lala Panait (ghid și facilitator urban, Asociația Colectiv A)