A kar

Selecție mobilități ERASMUS pentru cadre didactice și personal administrativ – februarie 2023

Afișat la data de 31 ianuarie 2023, ora 13:00

Facultatea de Sociologie și Asistență Socială lansează invitația tuturor angajaților (cadre didactice universitare și personal administrativ) pentru selecția de noi mobilități ERASMUS+ pentru anul academic 2022-2023.

Numărul locurilor disponibile
– staff training: 6 locuri (7 zile de finanțare/mobilitate)

– staff teaching: 2 locuri (7 zile de finanțare/mobilitate)

Informații pentru participarea la selecție
Consultă pagina dedicată mobilităților de predare și instruire oferită de Centrul de Cooperări Internaționale UBB (Deschide aici)

Consultă calendarul de mai jos și completează fișa candidatului (descarcă /.pdf).

Calendarul selecției
– Înscrierea în cadrul selecției: 1- 10 februarie 2023, ora 16:00 (se atașează într-un dosar fișa candidatului completată și CV-ul actualizat în format European.
– Evaluarea dosarelor de candidatură: 13 februarie.
– Afișarea rezultatelor: 13 februarie, ora 18:00
– Depunerea contestațiilor: 13-14 februarie
– Afișarea rezultatelor finale: 15 februarie
Câteva informații suplimentare:
– din cele 7 zile de mobilitate alocate 2 zile pot fi considerate pentru transport (documente justificative bilete călătorie);
– în situația în care mobilitatea nu se poate realiza nu se decontează sumele alocate ca și avans de către beneficiar;
– ulterior selecției nu se pot schimba destinațiile alocate;
– toate informațiile necesare organizării mobilității sunt disponibile pe pagina web a CCI la adresa https://cci.ubbcluj.ro/erasmus/outgoing-staff-training-mobility/.
Oferta academică pentru mobilități de predare și instruire, anul universitar 2022-2023