A kar

« Összes Események

• Ez az esemény elmúlt.

KÖNYVBEMUATÓ

április 15 @ 4:00 du. - 5:30 du.

Szeretettel meghívunk minden érdeklődőt Mariela Neagu „40 de istorii de viață din leagănele de copii” című könyvének romániai bemutatójára (eredeti cím: Voices from the Silent Cradles, Policy Press, 2021).

A Kolozsvári Egyetemi Könyvkiadó által megjelentetett könyv 40 olyan fiatal élettörténetét mutatja be, akik gyermekotthonokban, nevelőszülőknél, hazai vagy nemzetközi örökbefogadásban nőttek fel az 1998-as forradalom után, amikor a “romániai árvák” jelensége az egész világot megrázta.

A könyv nélkülözhetetlen olvasmány azok számára, akik többet szeretnének megtudni ezeknek a fiataloknak a gyermekkori élményeiről, identitásuk alakulásáról és serdülőkorukról, az ő szemszögükből elemezve életútjukat és az őket befolyásoló tényezőket. A tanulmány számos ajánlást is tartalmaz a gyermekvédelmi és helyreállító igazságszolgáltatási politikákhoz azok igényeire alapozva, akik a különböző típusú gondozásban való elhelyezésük következtében traumát szenvedtek el.

Mariela Neagu, az Oxfordi Egyetem kutatója, az oxfordi New College-ban szerzett PhD fokozatot társadalomtudományokból és MA diplomát emberi jogokból. Romániában, az Országos Gyermekvédelmi Hatóság államtitkáraként (2007-2009) és az Európai Bizottság küldöttségének programkoordinátoraként (1999-2006) vett részt a gyermekvédelmi reformban.

Mikor? április 15-én, hétfőn, 2024. április 15-én, 16.00 órától.

Hol? A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Szociológia és Szociális Munka Kara (1989. december 21., 128-130., 4. emelet, 405-ös terem, az amfiteátrum mögött).

A szerző, Mariela Neagu bemutatását az IICCMER elnökének, Șandru Daniel professzornak, valamint Roth Mária professzorasszonynak és Telegdi Csetri Viorela egyetemi adjunktusnak, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Szociológia és Szociális Munka Kara munkatársainak méltatásai kísérik.

Az esemény román nyelven zajlik.

Dátum:
április 15