Care-i baiul cu perfecțiunea și de ce nu ești un impostor

martie 5 @ 6:00 pm - 7:30 pm

Continuăm seria evenimentelor de Mental Health dedicate studenților/elor cu un workshop despre sindromul impostorului împreună cu invitata noastră Ioana Ivan, psihoterapeută, drd. Școala Doctorală de Psihologie Cognitivă Aplicată.

Pe lângă faptul că de câțiva ani încoace viața cere de la tine tot felul de lucruri pe care nu le cerea înainte, mintea ta ține să așeze peste toate chestiile deja complicate o grămadă de critici, standarde care se tot îndepărtează pe măsura ce te apropii de ele, comparații cu tot felul de oameni mai răsăriți și diagnostice care explică de ce nu poți mai mult și mai bine și n-o să poți niciodată.

În scurtul timp pe care îl vom petrece împreună marți, te voi ghida spre a înțelege cum să nu lași critica să te domine și să-ți dicteze ce meriți și ce ai voie să încerci. Te voi ajuta să îți reamintești care sunt acele experiențe și relații de la care impostorismul și perfecționismul te fură. Și voi împărtăși cu tine un mare secret: nu e nevoie să aștepți să devii „good enough” ca să trăiești așa cum îți dorești.
Dacă reacția ta la secretul ăsta e: cum adică?!?! te aștept cu mult entuziasm să descoperi!

Sunt bineveniți toți studenții/ele, indiferent de an sau specializare.

Data: marți, 5 martie, ora 18.
Locație: Sediu facultății, B-dul 21 Decembrie 1989, Nr. 128-130 (intrare de pe str. Anghel Saligny), sala 214

martie 5