Diversitate și incluziune în HR

ianuarie 15 @ 2:00 pm - 3:30 pm

Cursul de Introducere în Managementul Resurselor Umane își încheie seria de prezentări oferite de către specialiști din domeniul HR cu prezentarea Cristinei Săracu pe o temă de maxim interes: Diversitatea și Incluziunea. Sunt bineveniți toți studenții interesați, indiferent de an sau specializare!

Prezentarea va explora provocările actuale și rolul crucial al Departamentului de Resurse Umane în crearea unor medii organizaționale incluzive și echitabile. Împreună cu invitata noastră vom analiza perspective și vom căuta soluții practice pentru a face față provocărilor diversității și incluziunii în cadrul organizațiilor. Cu o experiență managerială de durată, freelancer, voluntară şi activistă de foarte mulți ani, ambasadoare a Cartei Diversității ȋn România, Cristina Săracu ne invită la un dialog onest şi deschis despre diversitate şi incluziune, despre echitate şi apartenență – provocări reale și cruciale în orice tip de organizație.

Data: 15 ianuarie 2024, ora 14:00
Locație: Amfiteatru TK, sediul FSAS Mărăști

#HRlaFSAS
#AllWelcome