Erou în comunitatea ta: curs intensiv de prim ajutor în situații de urgență

martie 27 @ 4:00 pm - 6:00 pm

Ai șansa de a adăuga în portofoliul tău competențe care chiar pot salva vieți!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Avram Iancu” și Facultatea de Sociologie și Asistență Socială îți oferă oportunitatea de a te transforma în persoana pe care ceilalți se pot baza în momente medicale critice.

De ce merită să participi? În România, 8 din 10 persoane nu știu cum să acționeze în cazuri de urgență medicală. Aici ai șansa să faci diferența, învățând să reacționezi corect când fiecare secundă contează.

Ce vei câștiga? Competențe vitale! Sub îndrumarea medicilor și a instructorilor cu vastă experiență, vei învăța:

• Acordarea primului ajutor în caz de stop cardiac, insuficiență respiratorie și alte urgențe medicale majore💓
  • Tehnici de resuscitare cardio-pulmonară⚡
  • Managementul fracturilor, arsurilor și altor leziuni comune întâlnite în situații de urgență💥

Mark your calendars📅Miercuri, 27 martie 2024, ora 16:00, sediul FSAS din Mărăști, (sala 217)

Fii pregătit să salvezi vieți! Ne vedem la curs.

martie 27