Petru Vîrlan

Bio:

Petru Virlan are 15 ani de experienta profesionala în analiza datelor și managementului organizational, dar si o experienta de predare de 4 ani ca parte din programul de masterat Analiza Datelor Complexe. Are o diploma de licenta in Informatica Economica si un Master in Managementul Proiectelor. Experienta sa în mediul corporativ l-a ajutat la adaptarea materialelor de studiu si a modalitatii de predare, pentru a se concentra asupra conceptelor cheie si obitinerea de catre studenti de cat mai multa experienta practica. De-a lungul ultimilor 10 ani, a fost implicat in multe proiecte din diverse arii geografice si implicand numeroase echipe in domeniul managementului de date, analiza datelor, migrarea datelor, sau dezvoltarea organizationala, folosind diferite tehnologii sau arhitecturi. Este mandru sa vada ca foarte multi dintre fostii sai studenti exceleaza si isi construiesc cariere de succes in domeniul analizei de date.

Adresă:
Birou: