Viorelia Bîrlădeanu

Bio:

Viorelia Bîrlădeanu lucrează în domeniul asistenței sociale de mai bine de 10 ani. A lucrat cu copii și tineri în mai multe tipuri de servicii de protecție socială, de la centre de zi, centre de plasament sau în medii defavorizate.

Când a întâlnit Asociația Preventis, a simțit că a găsit locul potrivit pentru ea, locul unde ar putea folosi cu impact atât experiența profesională cât și dorința de a-i ajuta pe cei din jur. În cadrul Asociației Preventis coordonează programele de prevenire a consumului de droguri la copii și tineri. De asemenea se ocupă de stagiul de practică profesională pentru studenții de la Facultatea de Asistență socială.

Crede în potențialul de creștere și dezvoltare al copiilor și tinerilor și îi place să spere și să lupte pentru o viață liberă de orice adicție.

A studiat Asistență Socială la Cluj Napoca și crede că acest domeniu este vital pentru comunități sănătoase.

Mai multe informații persoanle: www.preventis.ro

Adresă:
Birou: