Strategii și dialoguri pentru incluziunea studenților cu deficiențe de vedere

noiembrie 27, 2023 @ 6:00 pm - 7:30 pm

Dragi studenți,
Suntem încântați să vă invităm la un workshop de sensibilizare organizat de UBB – Biroul pentru Studenți cu Dizabilități și Centrul Qualitas, în cadrul Luna Incluziunii EUTOPIA. Acest eveniment este o oportunitate valoroasă de a vă implica într-un dialog esențial despre incluziune și accesibilitate în mediul universitar și vă va oferi o perspectivă mai practică asupra provocărilor cu care se confruntă colegii noștri cu deficiențe de vedere.
Vă invităm să participați la workshopul ”Strategii și dialoguri pentru incluziunea studenților cu deficiențe de vedere” și să contribuiți la modelarea unui viitor mai incluziv pentru toți studenții noștri.
Data: 27 nov, ora 18
Locația: Facultatea de Sociologie și Asistență Socială, B-dul 21 Decembrie 1989, Nr. 128-130 (intrare de pe str. Anghel Saligny), sala 7, parter

noiembrie 27, 2023

Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială