A kar

Márton Áron-ösztöndíj 2023 tehetséges külhoni magyar fiatalok tudományos-kutatói tevékenységének támogatására

A Külgazdasági és Külügyminisztérium ösztöndíjpályázatot hirdet a 2023-as évben szülőföldjükön felsőoktatási intézményekben tanulmányokat folytató, határon túli magyar hallgatók és vezetőtanáraik részére a Balassi Bálint-ösztöndíjprogram Márton Áron-ösztöndíjban való részvételre.

A pályázaton elnyerhető ösztöndíjjal a felsőoktatásban tanuló, kiemelkedő tehetségű és szorgalmú külhoni magyar fiatalok tehetséggondozását kívánja elősegíteni.

A nyertes pályázók részére vezetőtanár által segített tudományos-kutatási hátteret biztosít, tudományos-kutatói vagy művészeti teljesítmény elérését támogatja.

A pályázatok benyújtásának határideje: 2023. február 21., kedd déli 12.00 óra (közép-európai idő/CET/).

A felhívás teljes szövegét, valamint a pályázati adatlapokat alább csatolva találják, emellett pedig letölthetőek az alábbi linken: https://balassischolarship.kormany.hu/tehetseggondozo-osztondij-2023

Az esetlegesen felmerülő kérdéseiket az alábbi címre várjuk: tehetseg@mfa.gov.hu

Pályázati adatlap – Hallgatói adatlap

Pályázati adatlap – Vezetőtanári adatlap