Admiterea la doctorat în regim online

În starea de urgență și inclusiv în perioada suspendării activităților didactice față-n față admiterea la doctorat se poate face în regim online în conformitate cu Hotărârea Senatului UBB numărul 5938 din 16 aprilie și procedura de înscriere și admitere online descrisă aici.
Platforma de înscriere

Important!

Având în vedere prelungirea stării de alertă  (când sunt suspendate activitățile didactice față în față), condițiile de înscriere și admitere vor fi în regim online, conform celor descrise in Anexa la Metodologia de admitere.

In sesiunea septembrie 2020, înscrierea se face online, la link-ul:  https://academicinfo.ubbcluj.ro/admitere/

Preînscrierile online pentru admiterea la doctorat – sesiunea septembrie 2020 – se pot face începând cu data de 31 august 2020.

Documentele/actele scanate se încarcă online pe platforma de admitere până la data menţionată în calendar (04.09.2020).