Idegen nyelvet oktató tanárok elérhetőségei

Posted in Idegen nyelvek

UNIVERSITATEA BABEŞ-BOLYAI, CLUJ-NAPOCA
FACULTATEA DE LITERE

DEPARTAMENTUL DE LIMBI STRĂINE SPECIALIZATE
Str. Horea Nr. 7, Cluj-Napoca, Romania
Tel.:  0 264 532 037, 0 264 434 164
http://lett.ubbcluj.ro/limbi_straine/limbi_straine.html

 

 

 

                   LICENȚĂ

 

Limba I (C.p. obligatorii)

 ENGLEZA: Cristina Felea; cristina.felea@gmail.com
                     Adriana Lazăr; adrianacopaciu.lazar@gmail.com
                     Ada Baboi;  adatudorica@gmail.com
FRANCEZA: Andreea Pop; pop_a80@yahoo.com
GERMANA: Dana Conkan; danaconkan@gmail.com
RUSA:  Judith Bartalis;  bartalis.judit@gmail.com
ITALIANA: Irina Marginean;  mirinacristina@gmail.com
SPANIOLA: Alina Nemes; alinanem@yahoo.com
Curs opțional de Comunicare în limba engleză  Cristina Felea; cristina.felea@gmail.com
Curs facultativ de Cultură și Civilizație Anglofonă (în limba engleză)  Cristina Felea; cristina.felea@gmail.com
 Limba a II-a (facultativ)  sau Limba I (aducere la nivel) (taxa se achită de către studenți la Secretariatul Fac. de Litere, str. Horea 31)  SPANIOLA: Ada Baboi; adatudorica@gmail.com
ITALIANA: Irina Marginean;  mirinacristina@gmail.com
GERMANA: Denisa Petrehuş;  denisaelenapetrehus@yahoo.it
ENGLEZĂ: Raluca Zglobiu; octaviazglobiu@yahoo.com
FRANCEZA: Iulia Macaria; iulia_macaria@yahoo.com
RUSA: Judith Bartalis;  bartalis.judit@gmail.com
 

           MASTERAT

 

Modul facultativ 4 cursuri (în limba engleză)

 

Sem 1. Comunicare interculturală: Diana Cotrau; diana.cotrau@gmail.com

Sem. 2 Strategii de comunicare academica: Cristina Felea; cristina.felea@gmail.com

Sem. 3 Limbă, context, regiune: Andrada Pintilescu; andrada.pintilescu@gmail.com

Sem. 4  Apartenența culturală în context multi-etnic; Dorina Loghin; dorinaloghin@hotmail.com

 

 Limba a II-a (facultativ) (taxa se achită de către studenţi la Fac. de Litere) GERMANA: Denisa Petrehuş;  denisaelenapetrehus@yahoo.it
ENGLEZĂ: Raluca Zglobiu; octaviazglobiu@yahoo.com
FRANCEZA: Iulia Macaria; iulia_macaria@yahoo.com

 

Director Departamentul de Limbi Străine Specializate, Facultatea de Litere
Lect. univ. dr. Elena Păcurar
(elenavoj@gmail.com)

 

2018-2019