Call for Members in the Organising Committee of the 9th International Student Conference, 23-25 May 2024

Salut!

• Ești student la departamentul de Asistență Socială (în anul doi sau trei)?
  • Ești creativ, empatic și consideri cunoașterea ca pe o aventură în care te implici deopotrivă individual și social?
  • Ești interesat, atras sau pasionat de ideea de cercetare științifică?
  • Crezi, măcar puțin, că schimbările sociale pot începe de la idei, teorii, evenimente academice?
  • Vrei să ai un cuvânt de spus în ceea ce contează pentru generația ta în termeni de interese sociale și de cercetare?
  • Dorești să îți dezvolți abilitățile organizatorice, de coordonare și de colaborare profesională?

Dacă majoritatea răspunsurilor tale sunt afirmative, atunci te invităm să te alături Comitetului de Organizare a Conferinței Internaționale Studențești, ediția a noua, cu tema „The Challenges of Social Work in Times of Crisis – The Perspective of Young Researchers”, care va avea loc între 23 și 25 mai, 2024.

Dacă ești dispus să îți dedici timpul și energia pentru a contribui, împreună cu colegi și cadre didactice, la un eveniment academic internațional, în care studentul nu este un simplu pion, ci un purtător de viziune academică, trimite un e-mail, până la data de 3 martie 2024, conținând o scurtă motivație (cât mai autentică, departe de locuri comune și chestiuni sofisticate) la ambele adrese:

adriana.teodorescu@ubbcluj.ro

cosmin.ghetau@ubbcluj.ro.

Te vom contacta negreșit în câteva zile.

Spor!