Lansare de carte – Anatomia regimurilor postcomuniste, BALINT MAGYAR și BALINT MADLOVICS

Editura Presa Universitară Clujeană și UBB vă invită pe data de 27 martie, ora 14, Sala T1 FCPAC, str Minerilor 85, unde va avea loc LANSAREA DE CARTE a distinșilor cercetători BALINT MAGYAR și BALINT MADLOVICS, intitulată „Anatomia regimurilor postcomuniste”, un cadru conceptual, tradus în limba română, de Nandor L. Magyari.

Vastul volum apărut inițial în lb. Engleză a fost tradus și în limbile maghiară, rusă și spaniolă, apreciat de academicieni și studenți, de experți internațional, pentru acuratețea prin care autorii încearcă să dezvolte un nou limbaj coerent pentru înțelegerea comparativă a evoluției țărilor postcomuniste.