Propuneri proiecte practică – InterSecțiuni: reimaginarea spațiului prin colaborare transdisciplinară

Am încheiat practica interdisciplinară interactivă – InterSecțiuni: reimaginarea spațiului prin colaborare transdisciplinară cu prezentarea proiectelor finale. Această practică a fost organizată ca un proiect pilot, în cadrul căruia studenți de la arhitectură și de la departamentul de sociologie au colaborat pentru a realiza propuneri de reconfigurare a patru spații din cadrul sediului din Mărăști al FSAS.

Mulțumim studenților și studentelor implicate în practică și colaboratorului nostru dr. arh. Silviu Medeșan.

Propunerile vor fi analizate și se va încerca implementarea cât mai multora dintre ele, în limitele bugetelor disponibile.

Propunerile pot fi consultate aici.