Confirmarea locului/ Cerere de redistribuire

Rezultate
Verifică rezultatele admiterii la Facultatea de Sociologie și Asistență Socială
Confirmarea locului sau solicitarea de redistribuire
Alege una dintre opțiunile care ți se potrivesc:
Am fost admis la prima specializare pentru care am optat și doresc să confirm locul obținut
Pentru finalizarea confirmării este obligatorie respectarea pașilor 1 și 2!
Pasul 1 – BUTONUL PENTRU CONFIRMARE
  • Accesează contul personal dedicat admiterii la UBB care poate fi accesat aici. Mergi la „Pasul 4 – Confirmare Admitere” și apasă butonul roșu „Confirmare”.
  • Dacă optezi pentru urmarea cursurilor la Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactic bifează căsuța DPPD.
  • Dacă toate informațiile sunt corecte apasă butonul „Confirm”. Dacă dorești să renunți la confirmarea locului apasă butonul „Cancel”
Pentru mai multe informații urmărește tutorialul video oferit de către universitatea noastră pentru a confirma locul.

Pasul 2 – CONTRACTUL DE STUDII

• Derulează pagina unde ai confirmat locul repartizat și identifică documentele necesare. Alege corect și descarcă varianta contractului de școlarizare ținând cont de forma de învățământ.
  • Completează contractul și încarcă documentul folosind butonul „Choose files” și apoi butonul „Încarcă”. Este necesar ca tipul documentului selectet să fie „Contract de școlarizare”.
  • Dacă ai fost repartizat/ă la un loc cu taxă, pentru confirmarea locului, este necesară plata a cel puțin a primei rate a taxei de școlarizare (625 lei). Dacă optezi pentru plata integrală beneficiezi de o reducere de 10% (2.250 lei).
  • Dacă ai optat pentru modulul pedagogic încarcă documentele solicitate urmând aceeași procedură. Înainte de încarcarea dumentului te vei asigura că a fost selectată la tipul documentului opțiunea „Documente DPPD”.
Nu am fost admis la prima specializare pentru care am optat și doresc redistribuire
Conform regulamentului solicitarea redistribuirii poate fi realizată doar de către studenții care nu au fost repartizați la prima specializare pentru care s-a optat.

Pentru finalizarea solicitării redistribuirii este obligatorie respectarea pașilor 1 și 2!
Pasul 1 – BUTONUL REDISTRIBUIRE
  • Pentru a solicita redistribuire bifează butonul „Doriți redistribuire”.
Pentru mai multe informații urmărește tutorialul video oferit de către universitatea noastră.

Pasul 2 – COMPLETAREA CERERII DE REDISTRIBUIRE

• Descarcă de aici cerererea tip pentru solicitarea redistribuirii. [descarcă cererea aici]
  • Încarcă cererea de redistribuire pe pagina de admitere unde ați solicitat redistribuirea (pagina „Pasul 4 – Confirmare Admitere”). Alege la tipul documentului opțiunea „Alte documente” și folosește butonul „Choose files” și butonul „Încarcă” pentru a finaliza încărcarea.
Cazarea în căminele studențești ale Universității Babeș-Bolyai pe perioada anului uiversitar
Vezi pașii pentru depunerea cererii de cazare