Anunț selecție mobilități de scurtă durată pentru studenți și masteranzi

ANUNȚ SELECȚIE MOBILITĂȚI INTENSIVE DE SCURTĂ DURATĂ (BIP) ERASMUS+ în perioada octombrie – noiembrie 2024

Facultatea de Sociologie și Asistență Socială organizează, în perioada 9-18 octombrie 2024, procesul de selecţie pentru 13 mobilități de scurtă durată ERASMUS+ care vor fi efectuate la Katholische Stiftungsfachhochschule München (KSH) între 4/11/2024 și 8/11/2024.

La aceasta selecție pot participa studenți înscriși la nivel licență și masterat.

Detalii despre program:

• Titlu: Social Work with disadvantaged and vulnerable social groups focused on the Roma and Sinti Population in Germany
  • Perioadă mobilitate fizica: 24/11/2024 – 8/11/2024.
  • Perioadă mobilitate virtuală: 28/10/24 – 28/10/24

Criterii de eligibilitate:

• Studenții trebuie să fie înmatriculați la Universitatea Babeș-Bolyai, la unul dintre nivelele de studiu menționate în anunțul de selecție, indiferent de statut (”bugetat” sau ”cu taxa”), formă de învățământ (”zi” sau ”cu frecvență redusă”);
  • Să dețină un certificat de competență lingvistică în limba în care se predau cursurile la universitatea parteneră pentru care candidează  sau să susțină testarea lingvistică on-line (OLS) oferită de către CCI după procesul de selecție;

Înscrierea:

• Trimiterea dosarului de candidatură la adresa veronica.savu@ubbcluj.ro până la data de 17 octombrie 2024. Descărcați și completați următoarele documente Fișa candidatului (.docx) și Declarația pe proprie răspundere (.pdf). La aceste documente adăugați în dosar o scrisoare de motivație redactată în limba engleză și certificatul de competență lingvistică sau declarația OLS menționând că doriți examinare în limba engleză (format liber) și adeverință simplă de la scretariat cu media pe ultimul semestru.
  • Derularea interviului de selecție pe platforma Microsoft Teams în data de 18 octombrie 2024.

Pentru mai multe detalii contactați coordonatorul proiectului, lect. univ. dr. Eva Laszlo.